Доброва Вікторія Євгеніївна – доктор фармацевтичних наук наук, професор кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету
Scopus , h=3
Researcher ID: C-3989-2018
ORCID ID: 0000-0002-5950-3513
Google Scholar , h=7
Автобіографія:Закінчила Харківський авіаційний інститут (1994) та аспірантуру Національного аерокосмічного університету (НАУ) «ХАІ» (1997). Працювала інженером НАУ «ХАІ» (2000–2001). З 2001 року працює в Національному фармацевтичному університеті (НФаУ): старший викладач (2001–2003), доцент кафедри фізики (2003–2004). У період з 2004–2013 рр. – учений секретар науково-дослідної частини та доцент кафедри фізики за сумісництвом. У період з 2006–2013 рр. виконувала обов’язки заступника відповідального секретаря приймальної комісії з питань набору до магістратури НФаУ. З 2013 р. – професор кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ. У 2001 р. захистила кандидатську дисертацію на ступінь кандидата технічних наук, у 2005 р. отримала вчене звання доцента. У 2013 р. захистила докторську дисертацію на ступінь доктора фармацевтичних наук на тему «Наукове обґрунтування методології планування та оцінки доклінічних та клінічних досліджень лікарських засобів», з 2013 р. – професор. У період з 2014–2016 рр. пройшла стажування у Union Graduate College (США) за програмою Advanced Certificate Program in Central and Eastern Europe «Bioethics in Biomedical Research», в межах якої виконала та захистила науковий проект «Identifying And Addressing Challenges Of Effective Functioning In The Ukrainian Research Ethics System» за підтримки гранту National Institute of Health та Fogarty International Center.
Автор і співавтор понад 160 наукових та науково-методичних праць, з яких 80 — статтей, 8 — патентів, 4 — інформаційні листи, 7 — науково-методичні рекомендації, 8 – навчальних посібників, 1 – довідник, 5 – навчально-методичних рекомендацій.
Громадська діяльність:
Член апробаційної комісії НФаУ зі спеціальності 15.00.01 «Технологія ліків, організація фармацевтичної справи та судова фармація», член редакційної колегії наукового журналу «Управління, економіка та забезпечення якості в фармації», заступник голови Комісії з питань етики Клініко-діагностичного центру Національного фармацевтичного університету.
Наукова школа:
Захищені під керівництвом: 1 докторська дисертація (Зупанець Катерина Олександрівна, докт. фарм. наук «Теоретичні та науково-прикладні засади управління клінічними дослідженнями лікарських засобів на місці проведення випробувань») та 1 кандидатська дисертація (Ратушна Ксенія Леонтіївна, канд. фарм. наук «Науково-методичні підходи до управління даними при клінічних дослідженнях лікарських засобів»).
Керує виконанням 3 кандидатських дисертацій аспірантів і пошукувачів на здобуття ступеня кандидата фармацевтичних наук.
Напрямок наукових досліджень: методологія планування та оцінки клінічних досліджень шляхом розробки математичних моделей, які враховують особливості цих досліджень; наукові підходи і методичні аспекти щодо процесів управління клінічними випробуваннями лікарських засобів зокрема: впровадження системи управління якістю на базі стандарту ISO 9001, розробка теоретико-прикладних підходів до застосування ризик-орієнтованого менеджменту у сфері клінічних випробувань, методичні аспекти управління даними при клінічних дослідженнях; впровадження сучасних фармакоекономічних підходів до оцінки клінічних випробувань лікарських засобів та обґрунтування моделей їх планування та проведення.
Членство у фахових асоціаціях
Член Міжнародного товариства фармакоекономічних досліджень (ISPOR)
Дисципліни:
Читає лекції та проводить практичні та семінарські заняття з дисципліни «Основи біоетики та біобезпеки» для студентів спеціальності «Фармація» (денна та заочна форма навчання), «Технологія фармацевтичних препаратів» (денна та заочна форма навчання), «Технологія парфумерно-косметичних засобів» (заочна форма навчання), «Клінічна фармація» (заочна форма навчання), магістрів спеціальності «Лабораторна діагностика» (денна форма навчання), з дисципліни «Біоетика» для студентів спеціальності «Лабораторна діагностика» (денна форма навчання), з дисципліни «Клінічна фармакологія та клінічна фармація» для студентів спеціальності «Фармація» (денна та заочна форма навчання), з дисциплін «Належна клінічна практика та валідація клінічної апробації ліків», «Методологія та логіка наукових досліджень» для магістрів 6-го курсу спеціальності «Клінічна фармація».
Хобі: Кіномистецтво, література, історія живопису.