29 травня 2024 р. у НФаУ відбувся науково-практичний семінар до Всесвітнього дня здорового травлення. У семінарі взяв участь завідувач кафедри фармакології та фармакотерапії, д.м.н., професор С.Ю. Штриголь. Він виступив із доповіддю «СОЛЬОВИЙ Науково-практичний семінар до Всесвітнього дня здорового травлення, 29 травня 2024 р.СКЛАД РАЦІОНУ: ВПЛИВ НА ЗДОРОВ’Я ТА НА ДІЮ ЛІКАРСЬКИХ ПРЕПАРАТІВ». У доповіді, тема якої на перехресті нутріціології та фармакології, наведено підсумки багаторічних досліджень професора С.Ю. Штриголя та його наукової школи. Зроблено акцент на дисбалансі мінерального складу раціону, притаманному багатьом популяціям сучасної людини: надлишку солей натрію на тлі браку солей калію, магнію та кальцію. Обговорено широке коло патологій, розвитку яких сприяє гіпернатрієвий раціон (артеріальна гіпертензія, серцева недостатність, набряковий синдром, атеросклероз, цукровий діабет, когнітивні порушення, судомний синдром тощо). Показано недоліки заборонного, обмежувального підходу та можливість цілеспрямованої корекції мінерального складу раціону замінниками кухонної солі, що призначаються для досолювання готових страв. Проаналізовано оптимальний склад таких замінників, обгрунтовано переваги тих, що містять натрій. Один з них – «Недосол» (ТОВ «Леда», Харків), що розробив професор С.Ю. Штриголь. Цей замінник солі має широкий спектр фармакологічної активності (антигіпертензивний, протинабрковий, антиатерогенний, протисудомний тощо). Приділено увагу тонким механізмам впливу мінерального складу харчування на регуляцію фізіологічних функцій, маловідомими аспектам регуляції ефективності фармакотерапії сольовим режимом раціону – погіршення ефекту антигіпертензивних, сечогінних, цереброваскулярних, протидіабетичних та низки інших препаратів за зловживання солями натрію та поліпшення їх ефекту за застосування збалансованих замінників кухонної солі. Доведено, що цілеспрямована корекція мінерального складу раціону є дієвим важилем впливу на ефективність фармакотерапії багатьох захворювань.

Науково-практичний семінар до Всесвітнього дня здорового травлення, 29 травня 2024 р. Науково-практичний семінар до Всесвітнього дня здорового травлення, 29 травня 2024 р. Науково-практичний семінар до Всесвітнього дня здорового травлення, 29 травня 2024 р.