30.06-04.07.2025 р. у м. Харкові відбувся тренінг для тренерів та супервізорів із mhGAP (подолання прогалин у сфері психічного здоров’я) за програмою ВООЗ.

30.06-04.07.2025 р. у м. Харкові відбувся тренінг для тренерів та супервізорів із mhGAP (подолання прогалин у сфері психічного здоров’я) за програмою ВООЗ.

Національний фармацевтичний університет долучився до впровадження програми mhGAP як освітнього компонента для здобувачів вищої освіти за спеціальністю І8 Фармація (за спеціалізаціями) та I7 Терапія та реабілітація (за спеціалізаціями).

30.06-04.07.2025 р. у м. Харкові в рамках програми дій у сфері mhGAP відбувся тренінг із клінічного ведення психічних, неврологічних розладів і розладів, пов’язаних зі вживанням психоактивних речовин, у неспеціалізованих закладах охорони здоров’я для працівників первинної медичної допомоги.

Вісім НПП кафедри фармакології та клінічної фармації Національного фармацевтичного університету (зав. кафедри професор С.Ю. Штриголь, професор Л.В. Деримедвідь, доценти Н.В. Жаботинська, О.О. Рябова, М.В. Савохіна, С.І. Степанова, А.В. Таран, асистент Ю.В. Верховодова) взяли активну участь у цьому заході. Таким чином, кафедра фармакології та клінічної фармації була найчисленнішою  з-поміж 20 НПП НФаУ та ІПКСФ (загалом 4 кафедри).

Цей тренінг став логічним продовженням навчання із клінічного ведення психічних, неврологічних розладів і розладів, пов’язаних зі вживанням психоактивних речовин, у неспеціалізованих закладах охорони здоров’я для працівників первинної медичної допомоги, яке викладачі вже пройшли та отримали по три відповідні сертифікати.

Тренерками заходу були: Валерія Содолевська (НМУ ім. О.О. Богомольця, Київ, лікар психіатр, психотерапевт), Ольга Турянська (сімейний лікар амбулаторії Сімейної Медицини “Цінність”, м. Львів).

На тренінгу представлено сучасний теоретичний матеріал міжнародного рівня з підготовки тренерів з mhGAP, відпрацьовано важливі практичні навички з організації та викладання mhGAP. Відбулися численні  рольові ігри, проводилася робота з клінічними кейсами, моделювання консультацій. Працювали над формуванням комунікаційних навичок та надання якісного зворотнього зв’язку для максимально ефективного засвоєння матеріалу mhGAP здобувачами вищої освіти.

Атмосфера тренінгу була надзвичайно дружньою та підтримуючою. Учасники відзначили комфортні умови, професійний підхід тренерів та безпечний простір для відкритого діалогу. Обговорення клінічних кейсів, рольові вправи та групова робота проходили в активному та динамічному форматі, що сприяло глибшому розумінню матеріалу та формуванню навичок міжособистісної комунікації з пацієнтами. Усі викладачі мали можливість відпрацювати викладання певних елементів mhGAP, що дало можливість визначити зони росту для поліпшення подання інформації для здобувачів вищої освіти. Жваві дискусії точилися навіть під час кава-брейків.

Наприкінці тренінгу всі учасники пройшли заключне тестування, яке дозволило оцінити рівень засвоєння матеріалу та ефективність навчального процесу. Після успішного проходження тесту всі учасники отримали сертифікати міжнародного зразка.

Ця подія стала фінальним кроком до формування висококваліфікованої команди викладачів, що готові до впровадження програми mhGAP в освітній процес у Національному фармацевтичному університеті на додипломному етапі та Інституті підвищення кваліфікації фармацевтів на післядипломному етапі.

30.06-04.07.2025 р. у м. Харкові відбувся тренінг для тренерів та супервізорів із mhGAP (подолання прогалин у сфері психічного здоров’я) за програмою ВООЗ. 30.06-04.07.2025 р. у м. Харкові відбувся тренінг для тренерів та супервізорів із mhGAP (подолання прогалин у сфері психічного здоров’я) за програмою ВООЗ.

Print Friendly, PDF & Email