ОЛІМПІАДА НФаУ З ФАРМАКОЛОГІЇ 2021/2022 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Відповідно до наказу МОН України від 17.12.2019 р. № 1580, НФаУ є базовим для проведення ІІ етапу Всеукраїнської Олімпіади з фармакології. Отже, 28 березня 2022 року відповідно до в НФаУ мав відбутися 1 етап цієї олімпіади, а 12-13 травня – 2 етап, в якому мали взяти  участь переможці олімпіад всіх фармацевтичних і медичних факультетів України. Кафедра фармакології та фармакотерапії має великий досвід проведеннях таких олімпіад (з 2017 року). Це свято фармакологічної науки, зустріч студентів з усієї України та їх змагання з одної з найважливіших для майбутніх фармацевтів і лікарів дисциплін передбачало 2 окремі секції – фармацевтичну та медичну відповідно до профілю підготовки та фахового спрямування. У попередні роки НФаУ гостинно приймав близько 50 олімпійців – студентів різних університетів, у кожній команді яких 2 переможця 1 етапу відповідного закладу вищої освіти. Кожну команду очолював керівник – викладач, який за результатами жеребкування мав можливість брати участь у роботі журі або апеляційної комісії.

Так мало бути й цього року. Але війна, яку росія розпочала проти України 24 лютого, завадила мирному життю нашої країни, принесла багато руйнувань і горя. І не дозволила провести заплановану повномасштабну олімпіаду.

Проте кафедра фармакології та фармакотерапії вирішила не переривати традицію університетських олімпіад і провести 1 етап олімпіади з фармакології. Досвід навчального процесу в дистанційному форматі дозволив це зробити. Отже, ввечері 4 травня 20 студентів 3 курсу фармацевтичного факультету, які попри всі труднощі воєнного стану висловили бажання взяти участь у фаховому змаганні, отримали електронну форму для відповідей і підключились до конференції ZOOM. Також висловили взяти участь в олімпіади поза конкурсом 3 студентки 4 курсу факультету медико-фармацевтичних технологій («Клінічна фармація»), які вже вивчали фармакологію минулого року.

Протягом 1 години олімпійцям демонстрували слайди, на яких було  10 завдань з різних аспектів фармакології і 5 запитань до кожного з них. Часу на підготовку не було, на кожне запитання відводилася 1 хвилина, протягом якої треба було сформулювати правильну відповідь і вписати її в електронну форму. Така організація олімпіади не залишає сумніву в академічній доброчесності олімпійців, самостійності виконання завдань. По закінченні відведеного часу студенти надіслали відповіді в оргкомітет олімпіади, після чого завідувач кафедри прокоментував усі завдання, обговорив з олімпійцями відповіді на них.

Наступного дня всі електронні відповіді були ретельно перевірені. Підсумки олімпіади наведено в таблиці.

ОЛІМПІАДА НФаУ З ФАРМАКОЛОГІЇ 2021/2022 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Програма олімпіади невідома студентам заздалегідь. Завдання були непрості, вимагали від олімпійців глибоких знань (у тому числі суміжних дисциплін, зокрема фармакогнозії, а також історії фармакології), уміння виписувати рецепти, фахових навичок, швидкості реакцій, миттєвого переключення з однієї проблеми на іншу, високої концентрації уваги. Тому кафедра прийняла рішення заохотити всіх учасників відповідно до результатів. Ті студенти 3 курсу, які набрали понад 30 балів, отримають найвищу оцінку за іспит з фармакології (100 А), 25-30 балів – 95А, 20-25 балів – 90 А. Ті студенти, які отримали від 15 до 20 балів, матимуть 5 додаткових балів за іспит, меншій результат – 3 додаткові бали.

Студентки 4 курсу продемонстрували високий рівень підготовки, що доводить важливість послідовного вдосконалення знань і практичних навичок при вивченні фармакології, фармакотерапії, клінічної фармації з фармацевтичною опікою. Кафедра щиро дякує їм за високу фахову майстерність і небайдужість, бажання постійного розвитку.

Результати олімпіади передано в деканати.

Кафедра щиро вітає кращих фармакологів 3 і 4 курсу, зичить їм подальших професійних перемог і всього найкращого.

Як проходила олімпіада, які завдання  розв’язували студенти – демонструють скриншоти.