ТАРАН Андрій Вікторович

ТАРАН Андрій Вікторович

ТАРАН Андрій Вікторович (29.04.1967, с. Павлівка, Харківської обл.) – кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри фармакології та фармакотерапії НФаУ.

Google Scholar

Orcid

Scopus, h-індекс = 2.

Закінчив НФаУ (1993), в якому і працює: асистент(1993); доцент (1998) кафедри фармакотерапії, а з 2012 року – доцент кафедри фармакології. Одночасно працював заступником декана факультету заочної (дистанційної) форми навчання (2001-2010). На кафедрі фармакотерапії був завучем (1999-2011), відповідальним за роботу СНТ (2011-2012). На кафедрі фармакології з 2013 року виконує обов’язки завуча по заочній формі навчання. З 2020 року є доцентом кафедри фармакології та фармакотерапії

Навчально-методична робота. Читає лекції та проводить практичні заняття з фармакології, фармакотерапії, фармакокінетики, першої долікарської допомоги, клінічної фармації з фармацевтичною опікою. Співавтор підручника «Фармакотерапія» (2010), навчальних посібників «Фармакотерапія з фармакокінетикою» (2003, 2007), методичних рекомендацій для самостійної підготовки і виконання контрольних робіт з фармакотерапії для студентів заочної форми навчання, методичних рекомендацій для практичних занять з першої долікарської допомоги, загальної фармакокінетики ліків, методичних вказівок з фармакології, клінічної фармації з фармацевтичною опікою, проходження навчальної медичної ознайомчої практики для студентів фармацевтичних вузів та факультетів;

Науково-дослідна робота: Вивчення фармакологічної активності нових похідних 3-метилксантину, еризиміну, цимарину, та інших БАР рослинного та синтетичного походження. Захистив кандидатську дисертацію на тему «Фармакологічна активність похідних фенілантранілової та галоїдбензойної кислот» (1995) та пройшов переатестацію в Україні 2010 року. Автор та співавтор понад 223 друкованих праць (статті, тези) з вивчення діуретичної, протизапальної, аналгетичної, протисудомної, антигіпоксичної, гіпотензивної дії, 8 патентів. Є виконавцем бюджетної теми. Був керівником захищеної в 2018 році кандидатської дисертації.

Громадська діяльність. Член Міжнародного союзу фундаментальної та клінічної фармакології «IUPHAR» та Асоціації фармакологів України. З 2017 р. є членом журі Всеукраїнських олімпіад з фармакології. Виконує обов’язки куратора академічної групи студентів НФаУ.

Нагороджений почесною грамотою НФаУ (2012), подякою за високий рівень громадянської свідомості, розвиток національно-патріотичних цінностей та вагомий внесок у волонтерський рух (2023).

 

Print Friendly, PDF & Email